Užsikirto namų durų spyna – kaip elgtis?

2018 02 11

Užsikirto namų durų spyna - kvieskite Spynų Meistrą

Esame pratę pasitikėti mus supančiais mechanizmais, tačiau nei vienas nesame apsaugotas nuo netikėtų gedimų. Vienas nemaloniausių techninių nesklandumų, užklumpančių mus nepasiruošusius – užsikirtusi namų spyna. Kad išvengtume šios problemos, privalome naudoti kokybiškas durų spynas ir tinkamai jas prižiūrėti. Vis dėlto, kartais apsisaugoti iš anksto tiesiog nepavyksta.

Keletas patarimų kaip elgtis, jei užsikirto ar sugedo jūsų namų durų spyna:

  • Nepanikuokite. Pats pirmas ir svarbiausias patarimas – nepasiduokite panikai ir elkitės racionaliai. Užsiblokavusi spyna – nemaloni situacija, tačiau ji yra išsprendžiama.
  • Išmėginkite rūdžių tirpiklį. Jeigu manote, jog durų spyna neveikia tik dėl to, kad buvo ilgai nenaudota ir joje gali būti rūdžių, neleidžiančių veikti mechanizmui, nusipirkite arba pasiskolinkite rūdžių tirpiklį. Papurškus skysčio į spynos užraktą po kelių minučių rūdys nebeturėtų jo blokuoti. Jei metodas nepadeda – tikriausiai kaltos ne rūdys ir problemą teks spręsti kitaip.
  • Kreipkitės pagalbos į artimuosius. Daugelis žmonių turi įprotį atsarginį savo namų raktą patikėti kaimynui, artimam draugui ar giminaičiui. Tai išties praverčia, kai durų negalite atrakinti, nes pametėte ar pamiršote raktą. Nesvarbu, ar dėl pamesto rakto likote namuose, ar lauke, pamėginkite susisiekti su žmogumi, kuris turi atsarginį raktą, ir taip išspręsti susiklosčiusią nemalonią situaciją.
  • Pamėginkite patekti į namą. Išeidami iš namų paprastai nepaliekame atvirų langų, tačiau kartais užmaršumas praverčia. Patikrinkite, ar uždarėte visus langus, galbūt yra maža viltis, jog kuris nors langas liko praviras. Suradus pravirą langą, jei tik jis yra saugiame aukštyje, galima mėginti lipti pro langą ir patekti į savo namus. Žinoma, spynos problema išspręsta nebus, tačiau bus bent kiek ramiau, kad galite patekti į savo būstą.
  • Kreipkitės į spynų meistrą. Jei išmėginote visas anksčiau paminėtas priemones, tačiau vis dar negalite patekti į namus ar vis dar reikia sutvarkyti spyną – kreipkitės į specialistus. Spynų meistras operatyviai atrakins jūsų duris bei pakeis spyną nauja. Nereikės ilgai laukti lauke už durų bei patirti neigiamų emocijų.

Geriau būti pasiruošus iš anksto, jeigu nutiktų taip, kad užsikirto namų durų spyna

Po nemalonaus incidento paprastai imamės daugiau atsargos priemonių. Štai keli patarimai, kaip elgtis ateityje:

  • Patikėkite atsarginį raktą draugams ar kaimynams. Galima patikėti raktą bent keliems žmonėms.
  • Kur nors kieme laikykite rūdžių tirpiklį. Tokia paprasta atsargumo priemonė gali apsaugoti nuo nemalonių situacijų.
  • Nešiokitės du raktus nuo namų – pametus vieną, turėsite antrą.
  • Visada turėkite po ranka patikimo spynų meistro kontaktus. Juk niekada nežinome, kada ši bėda užklups.

Užsiblokavusi namų durų spyna – nemaloni ir varginanti problema. Tačiau visko nutinka, tad visada pravartu žinoti, kur kreiptis ištikus nelaimei. Siūlome spynų atrakinimo paslaugas Klaipėdoje ir Klaipėdos apskrityje. Spynumeistras.lt – patikimiausios ir greičiausios spynų atidarymo paslaugos Klaipėdoje.