Ką reikėtų žinoti apie spynos remontą?

2018 04 03

Spynos remontas – ką reikėtų apie tai žinoti?

Jeigu turite rūpesčių su savo namo ar buto durų spyna, neišvengiamai būtinas spynos remontas. Tačiau prieš atliekant remontą galite susipažinti su pagrindinėmis spynos remonto bei gedimo priežastimis.

spynos remontas - spynų taisymas klaipėdoje visą parą

Kodėl spynos remontas būtinas

 • Nulūžo raktas ir spyna nebegalima naudotis. Kartais nutinka, jog spynos užraktas sveikas, bet spyna nebeina naudotis dėl joje nulūžusio ir pasilikusio rakto. Kartais pasiseka nulūžusią rakto dalį ištraukti ir pasigaminti naują raktą, tačiau tai gelbsti ne visada. Dažnai neapsieinama be visos spynos remonto.
 • Užsikirto užraktas. Tai bene dažniausia spynos remonto priežastis. Kartais užraktui užsikirtus raktas lieka viduje, kartais jį galima ištraukti, tačiau spyna vis vien neveikia.
 • Sulūžo pati spyna. Pasitaiko atvejų, kuomet spynos užraktas veikia puikiai, tačiau durys neužsirakina dėl sulūžusių ar deformacijas patyrusių kitų mechanizmo elementų.
 • Užraktas rakinasi nesklandžiai. Spyna gali būti tinkama tolimesnei eksploatacijai, tačiau gali sunkiai rakintis ir apsunkinti naudojimąsi ja.
 • Užraktas buvo sugadintas įsilaužus ar mėginant įsilaužti. Tuomet, kai užraktas ar pati spyna buvo tikslingai pažeista – spynos remontas būtinas.

Kodėl spynos genda?

 • Nekokybiška spyna. Visa spyna arba konkrečios jos dalys gali būti pagamintos iš nekokybiškų medžiagų ir nepritaikytos ilgam naudojimui.
 • Netinkamai įmontuota spyna. Spyna gali sugesti, nes buvo įmontuota neprofesionaliai. Tokiu atveju tam tikros mechanizmo detalės gali patirti didesnę apkrovą ir greičiau dėvėtis, trukdyti sklandžiam darbui.
 • Netinkamas spynos naudojimas. Kartais spyna naudojama ne pagal paskirtį, pavyzdžiui, žaisdami vaikai į spyną kiša įvairius smulkius daiktus ir pažeidžia mechanizmą.
 • Netinkama priežiūra. Kiekvieną spyną reikia tinkamai prižiūrėti: prireikus sutepti specialiai tam skirtu tepalu, rūpintis, kad į mechanizmą nepatektų vandens ar kitų medžiagų
 • Neprofesionalus remontas. Netinkamai dėl žinių stokos ar atmestinumo suremontuota spyna ilgainiui sugenda.
 • Spyna paseno. Nei vienas daiktas netarnauja amžinai. Ilgą laiką naudota spyna galiausiai susidėvi. Metalas nuolat patiria mechaninį bei gamtos poveikį ir paprasčiausiai sudyla, tad spyna nebegali funkcionuoti kaip nauja.

Jeigu Jūsų durų spyna nefunkcionuoja, vienintelė išeitis – remontas. Pateiksime keletą patarimų, kaip susiplanuoti spynos remontą. Pirmiausia, turėtumėte išsirinkti jūsų mieste dirbantį spynų meistrą. Jei pasirinkimas didelis, vadovaukitės rekomendacijomis arba atsiliepimais internete. Kai kontaktus jau turite, galite planuoti remontą. Racionaliausias sprendimas – išsirinkti tokį laiką, kuomet galėsite būti namuose ir informuoti spynų meistrą apie iškilusius nesklandumus. Prieš užsakydami šią paslaugą įvertinkite savo poreikius bei numatomas išlaidas. Meistras gali pasiūlyti keletą spynos tvarkymo variantų, tad būtų gerai iš anksto žinoti, kiek pinigų tam norėsite skirti, ar norėsite tik būtiniausio remonto, o gal nuspręsite pakeisti visą spyną nauja.

Spynų Meistras – profesionalus spynų remontas Klaipėdoje. Paslaugas teikiame visoje Klaipėdos apskrityje: Palangoje, Nidoje, Kretingoje, Gargžduose.