Durų spynos gedimo priežastys

2018 04 03

Šį kartą Jums papasakosime, kokios yra dažniausiai pasitaikančios durų spynos gedimo priežastys.

Kai kada nutinka taip, kad grįžtame namo po sunkios darbo dienos, jau pakeliui svajojame apie poilsį, bet netikėtai pastebime, jog negalime atidaryti durų. Spyna užstrigo. Ką tokiu atveju daryti? Tokioje situacijoje pirmiausia aišku kyla panika, todėl geriausia nusiraminti. Geriau yra neskubėti atidarinėti ar laužyti duris, efektyviausia išsikviesti specialistą, kuris paaiškins kaip tokioje situacijoje pasielgti.

dažniausiai pasitaikančios durų spynos gedimo priežastys

Kodėl durų užraktas gali užstrigti?

Kodėl taip nutinka, priežasčių yra tikrai daug. Net gi, nepriklausomai nuo to, kokia spynos kaina ir kokybė – pasitaiko visko. Kaip bebūtų, gamintojams dar nepavyko sukurti tokio tobulo dizaino ir mechanizmo spynos, kuri veiktų puikiai ir būtų nesulaužoma.

Prieš sugendant spynai, kai kada galima pastebėti pirmuosius to požymius. Pavyzdžiui, rakinant spyną ji gali pradėti strigti arba sunkiau rakintis. Tai pirmieji ženklai, kad būtina kuo greičiau keisti spyną, nes vieną dieną galite nebeatrakinti arba nebeužrakinti durų. Tokiu atveju Jums reikės kviestis specialistą, dėl ko patirsite ir finansinius nuostolius. Kad išvengtumėte netikėtų nesėkmių, vertėtų susipažinti su dažniausiai pasitaikančiomis priežastimis.

Dažniausiai pasitaikančios durų spynos gedimo priežastys

  • Prasta mechanizmo priežiūra, pavyzdžiui, nereguliarus plovimas ar tepimas;
  • Rakto naudojimas kitiems tikslams, pavyzdžiui, dažnai mėgstama raktu atidarinėti buteliukus;
  • Neveikiantis durų užrakto suktukas iš vidaus;
  • Per stipriai bandoma rakinti spyną su raktu;
  • Rakto dublikato naudojimas, taip pat, kenkia spynai;
  • Jei integruotas cilindro užraktas, didelė tikimybė, kad gali dulkės ar metalo drožlės nukristi į angą;
  • Durų brokas;
  • Sugedusi spyna;
  • Per stipriai trankomos durys.

Kaip matote yra daug priežasčių, dėl kurių spynos mechanizmas gali sugesti. Todėl vertėtų elgtis atsargiau ir imtis prevencinių priemonių, kad to išvengti: netrankyti durų, atsargiai rakinti spyną, kartas nuo karto spyną sutepti grafito milteliais. Tai yra maži darbai, kurie užtikrins Jūsų durų spynos ilgesnį tarnavimą.

Ką daryti, jei vis dėlto spyna užstringa?

Gyvenime nutinka visko su visais mechanizmais. Net jei imamės visų prevencinių priemonių, nuo nelaimės nesame apsaugoti. Tai gi, ką daryti jei spyna užstrigo. Norėdami padėti sau, galite bandyti improvizuoti su įvairiomis priemonėmis: laidais, kaiščiais, specialiais įrankiais ir pan. Tačiau visa tai, nerekomenduotina, nes galite pakenkti dar labiau ir tada net specialistui bus sudėtinga susitvarkyti. Spynos mechanizmas yra specialiai pagamintas taip, kad pajutus įsilaužimo požymius, blokuoja visą mechanizmą. Todėl tokiais atvejais patikimiausia ir efektyviausia išsikviesti šios srities specialistą.

Jeigu užstrigo durys su cilindro mechanizmu, tuomet gali iškilti tokių problemų: rakto neįmanoma ištraukti jokiais būdais; mechanizmą sunku pasukti. Tokiais atvejais reikia gerai išvalyti su šepetėliu raktų skylutes, nes gedimo priežastis gali būti dulkės arba besilupantys dažai. Tuomet su alyva ištepti spyną ir pasukti raktą. Tačiau jei tai nepadėjo, galite pabandyti atsargiai raktą ištraukti su papildomom priemonėm, bet jeigu vis tiek neina ištraukti rakto, tuomet teks gręžti rakto skylę ir keisti į naują spyną. Arba galite rinktis lengviausią kelią ir tiesiog paskambinti spynų meistrui. Tada nebereikės rūpintis tuom, ką daryti. Viskas bus atlikta greitai ir profesionaliai.

Ką daryti, jei raktas užstrigo spynoje?

Norėdami išspręsti tokią problemą, pirmiausia turite sužinoti priežastį, kodėl raktas užstrigo. Jeigu raktas užstrigęs spynoje, o durys yra atidarytos – reikės gręžti duris. Taip pat galima pabandyti spyną apipurkšti silikono purkštuvu ir atsargiai pašalinti raktą. Jeigu norite, kad daugiau ateityje tai nepasikartotų, po įvykio būtina pakeisti visą spyną.

Jeigu berakinant spyną raktas nulūžo ir dalis jo liko spynoje, galite bandyti mechaniškai su papildomais įrankiais atsargiai ištraukti. Jei rakto dalis liko giliai spynoje, tokiu atveju į pagalbą reikės pasitelkti specialų įrankį. Jis panašus į ploną peilį su dantukais. Jį reikėtų įkišti į spyną dantukais į viršų, kuo arčiau prie angos apačios. Tuomet iš apačios raktą stumti į viršų, tokiu būdu pakelti raktą ir ištraukti nuolaužas.

Stenkitės atsargiai elgtis su durimis, tam, kad išvengtumėte nelaimių. Nenaudokite jėgos rakinant spyną, uždarant ar atidarant duris, nes būtent neatsakinga daikto eksploatacija ir pagreitina susidėvėjimą, o dažnai dėl to ir sulūžta. Atsitikus bet kokiai nelaimei su durų spyna, kreipkitės į spynų meistrą Klaipėdoje ir Jums nereikės ilgai laukti, kad galėtumėte pagaliau patekti į savo namus.